Kąpiel noworodka: jakie kosmetyki można zastosować bez obaw?

Małe dziecko

Pierwsza kąpiel noworodka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Większość świeżo upieczonych rodziców obawia się tego momentu. Tymczasem odpowiedzieć na pytanie jak przygotować kąpiel dla noworodka wcale nie jest trudna. Tym razem skoncentrujemy się na odpowiedzi na pytanie jakie kosmetyki można zastosować podczas kąpieli bez obaw o zdrowie i samopoczucie naszego malucha.

Co należy uwzględnić?

Kąpiel noworodka odbywa się na ściśle określonych zasadach. Kosmetyki, które są odpowiednie dla osób dorosłych nie mogą być stosowane w przypadku tak małych dzieci. Wybierając kosmetyki dla noworodków, należy przede wszystkim sprawdzić czy na opakowaniu znalazła się informacja o możliwości stosowania w przypadku tak małych dzieci. Dla noworodków odpowiednie są kosmetyki o ubogim składzie. Generalnie im mniej składników, tym dla malucha lepiej.

Mydełko dla noworodków

To kosmetyk, po który decyduje się sięgnąć większość mam. Kąpiel dla noworodka z mydełkiem dla noworodków to naprawdę dobry wybór. Mydełko charakteryzuje się przyjaznym dla skóry pH. Co ważne, sprawdza się doskonale zarówno podczas mycia ciała, jak i włosów. Nie powoduje alergii i podrażnień.

Jak przygotować kąpiel dla noworodka – to pytanie, które zadaje sobie wielu świeżo upieczonych rodziców. Nasze rady pokazują, że odpowiedź na nie jest naprawdę prosta. Jeśli kogoś – obecnych bądź dopiero przyszłych rodziców – temat ten zainteresował bliżej – zachęcamy do lektury naszego innego artykułu, w którym mówimy również o kąpieli maluchów, które dopiero co powitały świat.

Smartphone w torbie Previous post Zanim kupisz etui na smartfona
Agencja marketingowa Next post Działalność agencji reklamowej