Uczniowie z klasy II d od drugiego półrocza bieżącego roku szkolnego wraz z uczniami z klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie przystąpili do projektu pod hasłem "Klub wędrujących listów". Celem było zachęcenie dzieci do pisania tradycyjnych listów oraz możliwość nawiązania nowych znajomości. W dzisiejszych czasach, gdy dzieci coraz częściej sięgają po komputer lub telefon zamiast zwykłej kartki papieru, pisanie listów to idealny pomysł, aby doskonalić technikę pisania odręcznego. Jest to także powód do super zabawy. Na początku tej przygody dzieci z klasy II d losowo wybrały kolegę lub koleżankę z klasy III, z którą miały prowadzić korespondencję. Tak zaczęła się kilkumiesięczna przygoda z pisaniem. Drugoklasiści z niecierpliwością czekali na pierwsze wiadomości od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Radości i podekscytowania było co niemiara. Dzieci czekały, kiedy do szkoły zawita listonosz z kopertą pełną ręcznie pisanych listów. Każdy był inny, napisany samodzielnie. Niektóre koperty były ozdobione, tak aby wyróżniały się spośród innych. Wielu z uczniów II d dzięki tej inicjatywie pierwszy raz w życiu otrzymało prawdziwy list adresowany tylko do niego. W listach dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami, opowiadały o szkole, rodzinie, klasowych wycieczkach, czy swoich pasjach.
14 czerwca uczniowie obu szkół mieli okazję spotkać się na żywo. Była to okazja do wzajemnego poznania się i wspólnej zabawy. Spotkanie odbyło się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Gościcinie. Klasa II d jako gospodarze powitała gości w sali lekcyjnej. W celu zapoznania się dzieci wychowawczyni zorganizowała zabawy integracyjne. Następnie dzieci z Wejherowa miały okazję zobaczyć naszą szkołę. Spacer po szkole rozpoczął się od wizyty w sekretariacie oraz gabinecie Dyrekcji. Dzieci obejrzały również szkolną bibliotekę, stołówkę i salę gimnastyczną. Zaprzyjaźnionej klasie bardzo spodobała się nasza szkoła.
Ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci były wspólne zabawy, wyścigi rzędów, mecz piłki nożnej zorganizowany na boisku Orlik. W mieszanych zespołach obie klasy miały kolejną okazję na wspólne poznanie i integrowanie się. Był również czas na rozmowy i wspólny poczęstunek na kocykach. Na zakończenie spotkania uczniowie obu szkół uwiecznili swoją przyjaźń na stworzonym wspólnie Drzewie Przyjaźni. Zabawy i pojedynki sportowe okazały się doskonałą okazją, aby się poznać. Obie klasy pełne nowych wrażeń, z uśmiechem na twarzach wracały do swoich domów.
Dzieciom z klasy II d tak spodobała się cała inicjatywa, że chórem stwierdzili, iż w przyszłym roku szkolnym na pewno włączą się do akcji jeszcze raz, tym razem poznając innych kolegów.