Czym są rozpuszczalniki?

Czym są rozpuszczalniki?

W zastosowaniu mamy wiele rozpuszczalników, a każdy z nich różni się specyfikacją i składem, ale warto zastanowić się co to właściwie jest rozpuszczalnik i w jakim celu najczęściej się go stosuje. W najprostszym ujęciu, rozpuszczalnik to środek chemiczny, występujący w stanie ciekłym i mający zastosowanie do oczyszczania powierzchni, oczyszczania narzędzi służących do malowania, jak również rozcieńczania farb i lakierów, które w swoim składzie zawierają takie same substancje chemiczne.

Do czego przyda się rozpuszczalnik?

W zależności od składu farby bądź lakieru, rozróżniamy wiele rodzajów rozpuszczalników, a do najczęściej stosowanych należy rozpuszczalnik nitro. Wybierając farbę warto zapytać sprzedawcy jaki jest jej skład, albowiem oba środki muszą być właśnie na bazie nitro.

Farba wodna i rozcieńczalnik nitro zważą się i odwrotnie, dlatego tak ważnie jest zastosowanie właściwego środka chemicznego. Także przy oczyszczaniu powierzchni nitro do odtłuszczania nie zawsze będzie miał swoje zastosowanie. Jeżeli jest to powierzchnia przygotowywana do malowania, tylko przed farbami nitro możemy zastosować rozpuszczalnik nitro do odtłuszczania.

Producent nitro poleca swój produkt

Wybierając rozpuszczalnik nitro producent poleca ten najlepszy do zastosowania przy konkretnych pracach. W zależności od powłoki którą będziemy czyścić i malować, mogą być potrzebne rozpuszczalniki o różnym składzie. Tutaj ma także znaczenie marka, możemy wybrać ten najtańszy i niestety nie spełni on naszych oczekiwań, możemy także wybrać właściwy z nieco wyższej półki cenowej, przez co osiągniemy wskazany przez producenta farby nitro zamierzony efekt dekoracyjny.

Kupujemy zabawki dla psa Previous post Kupujemy zabawki dla psa
Pościel, która zapewni zdrowy sen Next post Pościel, która zapewni zdrowy sen