Elewacyjne siatki ciągnione i ich możliwości

Elewacyjne siatki ciągnione i ich możliwości

Choć siatki cięto ciągnione mają szereg zastosowań, to wykorzystywanie ich podczas tworzenia nowoczesnych elewacji jest tym, które zasługuje na szczególną uwagę. Siatka cięto ciągniona Leduchowskiego przyciąga uwagę i budzi zaciekawienie. Choć jednak jej walory wizualne nie pozostają bez znaczenia, jest bardziej niż pewne, że nie są one jedynymi, na które będziemy zwracać uwagę.

Źródła popularności siatek ciągnionych

Siatki ciągnione są lekkie, charakteryzuje je wytrzymałość, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że mamy w ich wypadku do czynienia z rozwiązaniami ekonomicznymi. Docenia się je przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, choć zainteresowanie nimi wykazuje również przemysł. Jednym z ich znaków rozpoznawczych jest to, że arkusze są wykonane w całości nie z kilku, ale z jednego kawałka blachy. Wcale nie jest to kwestia mało istotna. Dziś wiele mówi się o odpadach produkcyjnych i o zagrożeniu, jakie generują, cenna jest więc wiedza dotycząca tego, że siatki perforowane ich nie generują. Nie można zapominać i o tym, że decydując się na ich zakup można pomijać zabiegi konserwacyjne. Mamy też do czynienia z siatkami plastycznymi, co ułatwia architektom realizowanie nawet dość nietypowych pomysłów.

Rodzaje siatek ciągnionych

Arkusze siatki ciągnionej mogą być wykonywane z różnych materiałów. Dominuje blacha stalowa, klienci chętnie zlecają jednak wykonanie arkuszy z aluminium, a także z blachy kwasoodpornej znanej ze swojej dużej wytrzymałości. Zamawiając siatki cięto ciągnione można zwykle wskazać też na rodzaj wykończenia zastosowanego w ich przypadku. Modne jest anodowanie, w cenie są jednak również różnorodne powłoki proszkowe. Oczywiście, każdy materiał można poddać dalszej obróbce. W grę wchodzi zarówno spawanie, jak i gięcie.

Siatki ciągnione - ich zalety i zastosowanie Previous post Siatki ciągnione – ich zalety i zastosowanie
Jakie wyposażenie dla wsiadających na motocykl Next post Jakie wyposażenie dla wsiadających na motocykl