
Łatwo jest dzisiaj przepłacić. Oferty kuszą promocjami, niesamowitymi rozwiązaniami, których pewnie nie potrzebujesz. Koszt budowy hali magazynowej i kalkulator, dzięki któremu można go określić, z pewnością otworzy Ci oczy.
Nie tylko rozwiązanie to jest o wiele bardziej opłacalne niż ceglany budynek, ale i szybciej można wprowadzić je w życie. Trzeba tylko wiedzieć czego dokładnie się chce i jakie funkcje ma spełniać projektowana konstrukcja.
Z poniższej treści dowiedz się, na co w szczególności powinieneś zwracać uwagę.
Określ czego naprawdę potrzebujesz
Wycena poszczególnych elementów ma znaczenie, dlatego trzeba określić: konstrukcja ma być sezonowa czy całoroczna? Hala stalowa i kalkulator (w tym drugim przypadku), który przybliży cennik takiej inwestycji, z pewnością pomoże przygotować się inwestorowi na nadchodzące wydatki.
Te w przypadku bardziej wytrzymałych materiałów, a co za tym idzie też trochę droższych, mogą być większe. Właśnie dlatego warto zaufać sprawdzonemu producentowi (takiemu jak Protan Elmark), który w tej cenie zawrze dodatkowo:
- usługi związane z projektowaniem,
- sporządzenie kompletnej dokumentacji technicznej,
- przetransportowanie komponentów oraz ich zmontowanie.
Dodatkowe opcje – stwórz hale pod swoje wymogi
Bez względu na to, czy wybrana zostanie hala aluminiowa czy hala stalowa, kalkulator weźmie pod uwagę:
- rozmiary konstrukcji (szerokość, długość i wysokość),
- jej przeznaczenie oraz rodzaj obszycia,
- miejsce, gdzie ma zostać ona zmontowana.
Po otrzymaniu cennika warto również dopytać się o dodatkowe elementy, takie jak ocieplenie hali, czy też podłogi, a nawet podwieszane sufity (w przypadku hal imprezowych).
Uzgodnić należy również gdzie mają znaleźć się ewentualne otwory okienne, drzwi, czy też podjazd. W pełni przemyślany projekt jest z pewnością kluczem do sukcesu, a nie do niepotrzebnego przepłacania.