Hala – jak uniknąć przepłacenia

Hala - jak uniknąć przepłacenia

Łatwo jest dzisiaj przepłacić. Oferty kuszą promocjami, niesamowitymi rozwiązaniami, których pewnie nie potrzebujesz. Koszt budowy hali magazynowej i kalkulator, dzięki któremu można go określić, z pewnością otworzy Ci oczy.

Nie tylko rozwiązanie to jest o wiele bardziej opłacalne niż ceglany budynek, ale i szybciej można wprowadzić je w życie. Trzeba tylko wiedzieć czego dokładnie się chce i jakie funkcje ma spełniać projektowana konstrukcja.

Z poniższej treści dowiedz się, na co w szczególności powinieneś zwracać uwagę. 

Określ czego naprawdę potrzebujesz 

Wycena poszczególnych elementów ma znaczenie, dlatego trzeba określić: konstrukcja ma być sezonowa czy całoroczna? Hala stalowa i kalkulator (w tym drugim przypadku), który przybliży cennik takiej inwestycji, z pewnością pomoże przygotować się inwestorowi na nadchodzące wydatki.

Te w przypadku bardziej wytrzymałych materiałów, a co za tym idzie też trochę droższych, mogą być większe. Właśnie dlatego warto zaufać sprawdzonemu producentowi (takiemu jak Protan Elmark), który w tej cenie zawrze dodatkowo:

  • usługi związane z projektowaniem,
  • sporządzenie kompletnej dokumentacji technicznej, 
  • przetransportowanie komponentów oraz ich zmontowanie. 

Dodatkowe opcje – stwórz hale pod swoje wymogi 

Bez względu na to, czy wybrana zostanie hala aluminiowa czy hala stalowa, kalkulator weźmie pod uwagę:

  • rozmiary konstrukcji (szerokość, długość i wysokość),
  • jej przeznaczenie oraz rodzaj obszycia, 
  • miejsce, gdzie ma zostać ona zmontowana.

Po otrzymaniu cennika warto również dopytać się o dodatkowe elementy, takie jak ocieplenie hali, czy też podłogi, a nawet podwieszane sufity (w przypadku hal imprezowych).

Uzgodnić należy również gdzie mają znaleźć się ewentualne otwory okienne, drzwi, czy też podjazd. W pełni przemyślany projekt jest z pewnością kluczem do sukcesu, a nie do niepotrzebnego przepłacania. 
 

Pędzle do golenia Previous post Pędzle do golenia
Materiał lepszy od szyby i pleksiglasu Next post Materiał lepszy od szyby i pleksiglasu