Jaką karmę kupić dla psa?

Pies jedzący karme

Wybór właściwej karmy dla psa wcale nie jest prosty. Karmę dla psów można kupić nie tylko w sklepach zoologicznych, ale także w marketach. Właścicielom psów, którzy chcą karmić je odpowiedzialnie wcale nie ułatwia to wyboru.

Karmy dla psów: na co zwrócić uwagę na zakupach?

Psy są zwierzętami mięsożernymi. Wybierając się po zakup karmy dla swojego pupila powinniśmy przede wszystkim nauczyć się czytać informacje zamieszczone na opakowaniu. Dobre karmy dla psów w swoim składzie powinny zawierać dużą ilość mięsa. Marki, które swoje produkty bardzo mocno reklamują w różnych mediach, który karmę można kupić niemal w każdym sklepie, bardzo rzadko oferują karmę, w której mięsa jest w granicach przynajmniej 50 procent. Karmy dla psów, w których składzie jest najwięcej zbóż, a bardzo mało mięsa nie wpływają korzystnie na kondycję psa. Karmy te są jednak stosunkowo tanie, dlatego cieszą się dużą popularnością.

O czym warto jeszcze wiedzieć kupując karmy dla psów?

Obecnie w dobrych sklepach zoologicznych sprzedawane są karmy dla psów, które pod względem zapotrzebowania na składniki odżywcze uwzględniają wiek i wielkość psa. Są także karmy przeznaczone dla psów seniorów oraz takie dla psów z różnymi problemami zdrowotnymi. Karmy dla psów seniorów są mniej kaloryczne niż dla tych w sile wieków, często sucha karma ma też bardziej miękką konsystencję. Karmy dedykowane psom z problemami zdrowotnymi zawierają składniki, które chronią i wspierają na przykład pracę wątroby. Są również specjalne karmy dla psów z nadwagą.

Zalety pieca konwekcyjno-parowego Previous post Zalety pieca konwekcyjno-parowego
Laptopy Next post Jakie możliwości reklamy daje internet?