Karma dla psów: sucha czy mokra?

Karma

Wzięcie do domu psa oznacza wiele obowiązków. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie czworonogowi dobrego jedzenia. Od tego, jakie wybierzemy jedzenie dla psów zależy ich kondycja.

O czym pamiętać kupując pokarm dla psów?

Właściwy pokarm dla psów to nie resztki ze stołu. Psy powinny być karmione jedzeniem, które uwzględnia ich potrzeby żywieniowe. Wielu właścicieli decyduje się gotować jedzenie dla psów. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy. Wymaga od właścicieli dużej wiedzy dotyczącej dietetyki. O wiele wygodniej jest wybrać gotowe jedzenie dla psów. Pokarm dla psów, który można kupić w marketach, sklepach zoologicznych, przychodniach weterynaryjnych może być karmą mokrą lub suchą. Oba rodzaje karmy sprzedają się równie dobrze. Należy jednak pamiętać, że wybierając suchy pokarm dla psów należy czworonogowi zapewnić dostęp do świeżej wody. Więcej o tym, jakie jedzenie dla psów wybrać można przeczytać w naszym artykule „Jaką karmę kupić dla psa?”.

Karma dla psów: jaki powinien być jej skład?

Najlepiej byłoby, gdyby karma dla psów zawierała dużą ilość mięsa. Karma dla psów nawet tych znanych marek często jednak zawiera 15-20 procent mięsa. Nie jest to karma najbardziej odpowiednia. Ale karma dla psów, w której mięsa jest powyżej 50 procent jest droga, dla wielu właścicieli zbyt droga. Tańsze karmy kupowane są więc bardzo chętnie. Kupując karmę dla swojego psa pamiętajmy, że inne potrzeby żywieniowe ma szczeniak, inne aktywny pies, a jeszcze inne pies senior. Pamiętajmy, że w sklepach zoologicznych dostępna jest również karma dla psów z problemami zdrowotnymi.

O mieszkaniach od dewelopera we Wrześni Previous post O mieszkaniach od dewelopera we Wrześni
Telefon Next post Kupujemy etui na smartfona