Kupujemy czujnik czadu

Kupujemy czujnik czadu

Osoby, które ogrzewają dom gazem, węglem czy drewnem powinni pomyśleć o zakupie czujnika tlenku węgla. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje czujników, których zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Kupić można czujniki dymu, czujniki gazu. Tym razem jednak zobaczmy, co brać pod uwagę, jeśli interesuje nas czujnik czadu.

Co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby postawić na certyfikowany wykrywacz czadu. Obecnie w sprzedaży nie brakuje urządzeń, które niekoniecznie sprawdzają się. Dlatego czujnik tlenku węgla należy kupić w sklepie godnym zaufania. Wśród cech, które trzeba wziąć pod uwagę wymienia się:

  • posiadany certyfikat – czujnik tlenku węgla powinien być zgodny z normami EN50291-1:2010; EN50291-2:2010;
  • sposób, w jaki sygnalizowana jest obecność czadu i głośność syreny alarmowej – bardzo ważne jest, aby nadawany sygnał dźwiękowy miał odpowiednią głośność;
  • zasięg detekcji czujnika – trzeba go dobrać, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia;
  • sposób zasilania.

Gdzie zamontować wykrywacz czadu?

Montując wykrywacz tlenku węgla, należy pamiętać, aby nie umieszczać go za meblami, zasłonami czy innymi przedmiotami ograniczającymi wolną przestrzeń. W przeciwnym razie czujnik nie będzie działał prawidłowo. Urządzenia takie, jak czujniki dymu, czujniki gazu i czujniki tlenku węgla mogą uratować życie. Dlatego nie warto oszczędzać na ich zakupie. Jeśli zainteresował Cię temat czujników tlenku węgla, odsyłamy do naszego innego tekstu, w którym mówimy więcej o czadzie i jego właściwościach.

Butik z sukienkami: na co zwracać uwagę? Previous post Butik z sukienkami: na co zwracać uwagę?
Kupujemy sukienkę – butik z sukienkami Next post Kupujemy sukienkę – butik z sukienkami