Mój dom jest inteligentny

Mój dom jest inteligentny

Coraz częściej można spotkać się z określeniami typu dom inteligentny. Co to w zasadzie oznacza? Między innymi to, że potrafi o siebie zadbać, a także pomaga nam w lepszym zarządzaniu naszym domem.

Automatyzacja zarządzania domem

Instalacja inteligentnego domu to zazwyczaj w pierwszej kolejności tak zwana automatyka budynkowa, czyli elementy, które pozwalają nam w zdalny sposób zarządzać elementami domu, na przykład oświetleniem. Kiedyś gasiło i zapalało się światła klaskając w dłonie. Inteligentne sterowanie domem pozwala nam za pomocą telefonu ustawiać kolor świateł i natężenie światła. Możemy światła gasić i zapalać. Możemy nawet automatycznie je zapalać wchodząc do pomieszczenia i gasić, kiedy wychodzimy. Światła to oczywiście tylko czubek góry lodowej, ale zgaszenie zapalonego światła po wyjściu z domu, bez konieczności wracania się, to na pewno ważna sprawa.

Bezpieczny i oszczędny dom

Inteligentny budynek to budynek, który jest tańszy w utrzymaniu. Systemy inteligentnego domu są chociażby w stanie zadbać o to, by klimatyzacja i ogrzewanie działały tylko wtedy, kiedy są realnie potrzebne. Kiedy nas nie ma w domu, inteligentny dom nie będzie marnował energii na utrzymywanie optymalnej temperatury.

Może za to powiadomić nas, kiedy ktoś do nas przyjdzie. Ba, zdalne sterowanie domem może nawet kogoś do domu wpuścić, jeśli wydamy taką komendę z naszego telefonu. W razie czego nasz dom może powiadomić policję o włamaniu, wezwać straż pożarną lub zrobić zdjęcie i wysłać do nas, kiedy jakiś namolny i nieproszony gość będzie się próbował do nas dostać. A to tylko czubek góry lodowej możliwości.

Aby ocenić stronę www i aplikację Previous post Aby ocenić stronę www i aplikację
O audytach użyteczności słów kilka Next post O audytach użyteczności słów kilka