Pędzle do golenia

Pędzle do golenia

Akcesoria do golenia to podstawowe narzędzia dla każdego mężczyzny. Pomagają mu codziennie zadbać o wygląd oraz okiełznać niesforny zarost. Pielęgnacja brody to nie tylko dla wielu panów rytuał, ale i coraz bardziej popularny w kulturze trend, dzięki któremu dostęp do wysokiej jakości akcesoriów oraz męskich kosmetyków jest o wiele prostszy. Największą popularnością cieszą się te sygnowane znanymi markami, takimi jak: Parker, Muhle, Omega, Edwin itd. Dzięki temu wybór jest różnorodny. Między jakimi pędzlami mogą zatem wybierać panowie? 

Włosie borsuka w akcesoriach do golenia 

Naturalne materiały, takie jak włosie z borsuka, niepodważalnie składają się na lepsze jakościowo akcesoria do golenia. Zrobione z nich pędzle, dzięki którym w prosty sposób można zrobić pianę, a następnie nanieść ją na brodę, nie wchłaniają wody, jednak skutecznie zatrzymują ją (dzięki temu po goleniu szybko schną).

Są one również bardzo wytrzymałe i nawet podczas długiej eksploatacji, nie zmieniają swojego stanu. Włosie borsucze, z którego produkowane są akcesoria do golenia, można podzielić na podstawowe kategorie: 

  • pure badger, 
  • best badger,
  • silvertip badger. 

Pędzle ze szczeciny dzika 

Akcesoria do golenia wykonane ze szczeciny znacznie odbiegają od tych borsuczych. Różnica odnosi się zarówno do ceny (są zazwyczaj tańsze), jak i charakterystyki użytkowania. Przed ich użyciem pędzel w pierwszej kolejności należy namoczyć w ciepłej wodzie. Po długiej eksploatacji szczecina ulega podziałowi pojedynczych włosków (na 2, 3 cieńsze). To dzięki temu pędzel w miarę użytkowania zmienia swoje właściwości i staje się bardziej delikatny dla skóry twarzy
 

Sprawdzone inwestycje - hale zamiast ceglanych budynków Previous post Sprawdzone inwestycje – hale zamiast ceglanych budynków
Hala - jak uniknąć przepłacenia Next post Hala – jak uniknąć przepłacenia