Pierwsza kąpiel noworodka: kosmetyki

Niemowlę

Mówiąc o pierwszej kąpieli noworodka, wielu rodziców zastanawia się, jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie dla tak małego dziecka. Nie brakuje specjalistów, którzy sądzą, że pierwsza kąpiel noworodka powinna odbywać się bez jakichkolwiek sztucznych dodatków. Jest to oczywiście podejście błędne. Należy jednak pamiętać, że nie każde kosmetyki sprawdzą się, jeśli chodzi o kąpiel dla noworodka.

Na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki dla noworodka?

Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie, jakie zadaje wielu rodziców. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, to uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, czy producent dopuścił dany kosmetyk do użytku od pierwszego dnia życia. Jeśli taka informacja nie znalazła się na opakowaniu, lepiej zrezygnować z zastosowania kosmetyku. Godne polecenia i bezpieczne w stosowaniu są również te kosmetyki, które posiadają atest. W grę wchodzi na przykład ten wydany przez Instytut Matki i Dziecka.

Mydełko dla niemowląt

To dobra propozycja dla wszystkich poszukujących kosmetyku odpowiednia na pierwszą kąpiel dla noworodka. Takie mydełko cechuje się wyjątkową delikatnością. Pozbawione jest zbędnych składników, które mogłyby negatywnie odbić się na kondycji malucha. Mydełko dla niemowląt to kosmetyk odpowiedni do mycia zarówno skóry, jak i włosów.

Kąpiel dla noworodka przygotować nie jest trudno. Wystarczy pamiętać o naszych wskazówkach. Jeśli temat ten naprawdę Cię zainteresował i chcesz zgłębić go jeszcze bardziej, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również mówimy o kąpieli dzieci, które dopiero co przyszły na świat.

Nawet T-shirt może być niebanalny Previous post Nawet T-shirt może być niebanalny
Next post Lekarze medycyny pracy w Poznaniu