Praktyczna domowa automatyka

Praktyczna domowa automatyka

Inteligentne sterowanie domem to temat, który się przewijał w filmach science fiction od dawna. Potem, całkiem znienacka, okazało się, że tego typu systemy możemy mieć w swoim domu bez większego problemu. Lepiej oczywiście dostosowane jest do nich nowsze budownictwo niż starsze budynki, co jednak nie zmienia faktu, że nasz dom to może być inteligentny dom. I co bardzo ważne, systemy inteligentnego domu się po prostu opłacają.

Zdalne sterowanie domem

Instalacja inteligentnego domu to przede wszystkim możliwość sterowania systemami działającymi w domu. Jakie to systemy? Praktycznie wszystko. Najczęściej jest to oświetlenie, którym możemy zarządzać z telefonu komórkowego. Zostawiliśmy zapalone światła? Można łatwo zgasić. Albo przyciemnić lub rozjaśnić leżąc na kanapie. Nie ma problemu.

Ważne jest również sterowanie ogrzewaniem. Dom inteligentny zmniejsza siłę ogrzewania w czasie, kiedy nikogo w domu nie ma, a kiedy domownicy wracają po dniu pracy czy szkoły, podnosi temperaturę do poziomu komfortowego. Sterowanie domem w tym celu obejmuje klimatyzację, systemy ogrzewania centralnego, a także takie kwestie, jak chociażby rolety i żaluzje. Wszystko dla wygody domowników i niższych kosztów ogrzewania.

Automatyka budynkowa może pojawić się praktycznie wszędzie. Ktoś do nas przyszedł, ale jeszcze nie ma nas w domu. Otwieramy mu zdalnie drzwi i zapraszamy do salonu.

Systemy bezpieczeństwa

Inteligentny budynek to budynek bezpieczny. W systemach automatyzacji prawie zawsze pojawia się monitoring połączony z mechanizmami alarmowymi. Ktoś pojawia się obok domu? Automatycznie włącza się nagrywanie tej osoby. W nocy w domu jest jakiś ruch? Włączają się światła i kamery. Sprawdź: inteligentny dom Kalisz

Pochłanianie wilgoci jako część gospodarki Previous post Pochłanianie wilgoci jako część gospodarki
Czym jest audyt UX? Next post Czym jest audyt UX?