Zadbajmy o bezpieczeństwo IT

Zadbajmy o bezpieczeństwo IT

Bezpieczeństwo IT kojarzone jest w firmach przede wszystkim z takimi kwestiami, jak blokowanie zewnętrznego dostępu do danych wrażliwych. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy powstała dodatkowa konieczność zabezpieczania informacji wrażliwych, o których mówi dyrektywa o ochronie danych osobowych, jest to temat bardzo pilny. W międzyczasie zapomina się jednak też o tym, że bezpieczeństwo IT w firmie to również bezpieczeństwo wykorzystywanych narzędzi informatycznych rozumianych po prostu jako elektronika, która wala się po firmie. Nawet te idące czasami przez środek pomieszczenia kable koncentryczne to istotne narzędzie IT. Warto jest zainwestować w coś, co ten sprzęt ochroni – są to szafy serwerowe.

Szafy serwerowe i rozwiązania mniejsze

Szafy serwerowe znamy z serwerowni. Są to bardzo duże szafy teleinformatyczne, w których mieszczą się urządzenia naprawdę bardzo duże lub po prostu całe szeregi urządzeń mniejszych. W typowej firmie wystarczą zdecydowanie mniejsze szafy IT, chociaż oczywiście zazwyczaj istnieje konieczność rozmieszczenia co najmniej kilku z nich w kluczowych miejscach, by urządzenia znajdujące się blisko pracowników były odpowiednio zabezpieczone. Zrealizowanie tego wymogu jest jednak jak najbardziej w interesie firmy.

Nieostrożny ruch może być kosztowny

I co gorsze, ten nieostrożny ruch to często zaczepienie o kabel lub coś równie trywialnego. Szafy Rack mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony sprzętu. Ważne, żeby szafy Rack były wysokiej jakości od sprawdzonego producenta. To będzie gwarantować, że szafy Rack spełnią swoją funkcję.

O pizzy z dowozem we Wrocławiu Previous post O pizzy z dowozem we Wrocławiu
Dobra jakość fotelika samochodowego Next post Dobra jakość fotelika samochodowego