Zastosowanie rozpuszczalnika nitro

Zastosowanie rozpuszczalnika nitro

Z pewnością każdy z nas słyszał i wie co to jest rozpuszczalnik nitro, choć nie każdy zna jego właściwe i szczegółowe zastosowanie. W zależności od tego jaki rodzaj farby kupujemy, producent zaleca zastosowanie właściwego rozpuszczalnika, w przypadku farb nitro, jest to oczywiście odpowiedni rozpuszczalnik nitro. Jego zastosowanie pozwala nie tylko umyć powierzchnię, ale także rozcieńczyć farbę czy lakier do pożądanej konsystencji.

Sposób na rozcieńczenie farby i nie tylko

Taki rozcieńczalnik nitro jak sama nawa wskazuje może służyć do rozcieńczania farby bądź lakieru, ale również do mycia narzędzi po malowaniu oraz niektórych powierzchni przed zastosowaniem właściwej powłoki pokrywającej. Czynności te są niezbędne, aby farba właściwie trzymała się malowanej powierzchni oraz abyśmy mogli powtórnie wykorzystać wszystkie nasze narzędzia do malowania.

Rozpuszczalnik nitro do odtłuszczania także doskonale się nadaje, jeżeli pomalujemy powierzchnię tłustą, bez uprzedniego umycia i odtłuszczenia, jak wskazuje karta producenta, farba nie będzie trzymała się powierzchni, zwyczajnie odpadnie od malowanej powłoki.

Malowanie mebli – sposób postępowania

Jeżeli chcemy pomalować stare meble, musimy pamiętać o kilku czynnościach. Przed zabiegiem malowania musimy powierzchnię mebla właściwie osuszyć. Dodatkowo jeżeli na meblu znajduje się stara farba, powinniśmy ją usunąć, najlepiej do czystego drewna, aby nasza farba nitro odpowiednio przywarła do malowanego elementu.

Każdy rozpuszczalnik nitro producent posiada kartę użytkowania, gdzie dokładnie zapisano w jakim celu stosuje się rozpuszczalnik nitro. Jeżeli nie jesteś pewien zastosowania, koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją producenta bądź poproś o radę sprzedawcę.

Niezbędny element psiej wyprawki Previous post Niezbędny element psiej wyprawki
Kupujemy zabawki dla psa Next post Kupujemy zabawki dla psa