Szafy IT to nie wszystko

Polskie firmy wreszcie przekonały się do tego, że szafy serwerowe to naprawdę dobre rozwiązanie, w które warto jest inwestować. Często określane jako szafy teleinformatyczne, szafy Rack stanowią klasyczne rozwiązanie problemu splątanych, nieuporządkowanych kabli i narażonych na uszkodzenie urządzeń elektronicznych, zwykle tych powiązanych z infrastrukturą internetową, ale nie tylko.

Szafa Rack to rozwiązanie bezpieczne

Naprawdę warto dbać o bezpieczeństwo narzędzi elektronicznych. Normalnym dla nas jest, że samochody są garażowane, a wszystkie narzędzia, z których korzystają pracownicy, mają swoje miejsce. Tymczasem cały czas jeszcze się zdarza, że urządzenia elektroniczne stoją sobie byle jak i co jeszcze gorsze, dookoła nich pozwijane lub porozrzucane na chybił trafił są kable sieciowe i kable zasilania. Przewrócić się na czymś takim bardzo łatwo, a uszkodzenie portu w urządzeniu to nie przelewki. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że proste szafy Rack mogą zupełnie załatwić sprawę, trudno jest odpowiedzieć sobie sensownie na pytanie, dlaczego szafy IT nie są powszechnie stosowane.

Kompleksowa ochrona z szafami Rack

Szafy Rack dbają zarówno o same urządzenia, jak i o kable. Istnieją nawet specjalne rozwiązania w wersji mikro, dzięki którym można sobie poradzić ze światłowodami. Takie specjalne przełącznice najczęściej są dodatkowymi elementami dołączanymi do szaf Rack, ale zastosowanie ich jako zupełnie autonomicznego rozwiązania też ma sens. Bardzo ograniczony, ponieważ pozostawiamy bez opieki całą resztę naszego systemu zabezpieczeń, co jednak nie zmienia w niczym faktu, że przynajmniej coś zostało tutaj zrobione.

Oferta mieszkań w Poznaniu Previous post Oferta mieszkań w Poznaniu
Bezpieczne foteliki samochodowe Next post Bezpieczne foteliki samochodowe