Co zawiera stan deweloperski mieszkania?

Co zawiera stan deweloperski mieszkania?

Stan deweloperski mieszkania, co to znaczy? Z pewnością wiele osób zainteresowanych zakupem własnego M zadaje sobie to pytanie. Otóż, pojęcie to nie posiada jednoznacznej definicji. Wszystko zależy od dewelopera i ustaleń zawartych w umowie zakupu. Dokładne przestudiowanie tego dokumentu pozwala upewnić się co dokładnie znajduje się w standardzie „nowe mieszkanie„. Deweloperzy mogą prezentować różne oferty w tym zakresie, jednak można tu wyróżnić kilka wspólnych aspektów, które są obecne w większości mieszkań z rynku pierwotnego. O czym mowa?

Drzwi wejściowe

W opisie technicznym można znaleźć dokładne informacje na temat klasy drzwi wejściowych. Wybór ich koloru najczęściej jest po stronie dewelopera i jest dobrany tak, by uzyskać harmonijny wystrój klatki schodowej i korytarzy, zgodny z założeniem projektanta.

Tynk na ścianach

Wiele firm deweloperskich zapewnia dzisiaj w nowej inwestycji mieszkaniowej nie tylko otynkowanie, ale także pomalowanie ścian na biały kolor. Wyjątek stanowi łazienka, w której maluje się jedynie sufit.

Betonowa posadzka

W przypadku stanu deweloperskiego posadzki są przeważnie wykonane z uniwersalnej betonowej wylewki. Gwarantuje to dobrze przygotowany grunt, który jest przystosowany do różnych prac wykończeniowych.

Przyłącza do instalacji wodno-kanalizacyjnej

Podczas projektowania warto wziąć pod uwagę fakt, że przyłączne najpewniej będą ukryte pod ścianą, co wpłynie na nieznacznie zmniejszenie całkowitej powierzchni łazienki.  W razie ewentualnych zmian lokatorskich pamiętajmy jednak, że nie dla każdej ściany możliwe jest wkuwanie instalacji. Dobrym przykładem jest choćby ściana oddzielająca nasze mieszkanie od sąsiedniego. Musi ona spełniać konkretne wymagania, na przykład akustyczne, w związku z czym ingerencja w jej strukturę jest ograniczona.

Instalacja elektryczna

W nowym mieszkaniu będą rozprowadzone gniazda, łączniki, domofon czy wyprowadzenie pod główne punkty oświetleniowe. Nieruchomości z rynku pierwotnego z reguły posiadają też gniazda telewizyjne oraz telefoniczne.

Parapety wewnętrzne

Materiał ich wykonania można odszukać w opisie technicznym. Wyjątkiem są natomiast duże okna, najczęściej na wysokość całej ściany, przy których raczej nie spotyka się parapetów. 

Dodatkowe elementy

Dla wielu nieruchomości z rynku pierwotnego stan deweloperski obejmuje także instalację ogrzewania centralnego, wraz z grzejnikami, a także płytki balkonowe/tarasowe oraz wykończenie balustrady.

Indywidualny kontakt z deweloperem

Szczegóły dotyczące zakresu stanu deweloperskiego najlepiej jednak ustalać z samym deweloperem, jeszcze przed zakupem mieszkania. Sprawdzona firma z pewnością w jasny i przejrzysty sposób objaśni wszelkie niejasności i dokładnie przedstawi czego możemy spodziewać się w naszym nowym mieszkaniu.

Sprzęty do lokali gastronomicznych Previous post Sprzęty do lokali gastronomicznych
Praktyczny i wygodny grill gazowy w restauracji Next post Praktyczny i wygodny grill gazowy w restauracji