Siatki ciągnione już od wielu lat znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu. Te wszechstronne rozwiązania są też chętnie zamawiane przez klientów indywidualnych. Warto przyjrzeć się im, bliżej poznać ich specyfikę i zastanowić się nad tym, czy siatka cięto ciągniona Leduchowskiego jest rozwiązaniem atrakcyjnym także z naszego punktu widzenia.
Specyfika siatek ciągnionych
Siatki ciągnione kojarzą się nam przede wszystkim z wszechstronnością. Można się z nimi spotkać w produkcji przemysłowej, korzysta z nich jednak również budownictwo i tak zwana galanteria metalowa. Przeważnie kojarzymy je z elementami osłonowymi i ogrodzeniowymi, choć siatki cięto ciągnione mogą być wykorzystywane z powodzeniem jako część obudowy maszyny albo komponent aparatury. Niejednokrotnie są także elementami balustrad balkonowych i schodowych, a nawet ścianek działowych i sufitów podwieszanych. W zależności od potrzeb zamawiającego siatki ciągnione można wykonywać z różnych materiałów. Różnice mogą dotyczyć także ich grubości, formatu arkuszy oraz wielkości otworów.
Siatki perforowane na tle innych rozwiązań
Gdy zestawiamy siatki perforowane z innymi produktami, różnice między nimi dość szybko rzucają się w oczy. Na pierwszy plan wysuwa się sam proces produkcji siatek ciągnionych, który wymaga nacinania, a następnie również rozciągania blachy, a nie drutów. Nie bez znaczenia jest i to, że obie czynności są wykonywane równocześnie, co pozwala na uzyskanie charakterystycznych otworów. Siatki ciągnione są dzięki temu rozwiązaniami zwracającymi na siebie uwagę również ze względu na walory estetyczne, co nie jest wcale oczywiste w przypadku innych tego rodzaju rozwiązań. Najczęściej do ich produkcji wykorzystywana jest stal zwykła, w sprzedaży pojawiają się jednak również siatki ze stali ocynkowanej, aluminium oraz z miedzi.