Meble w stylu skandynawskim – jak urządzić mieszkanie?

Meble w stylu skandynawskim - jak urządzić mieszkanie?

Każdy sklep meblowy jest w tej chwili wypełniony mnóstwem różnych rzeczy – to nie tylko meble, ale również dodatki, które wspólnie są w stanie stworzyć piękne, przytulne wnętrze, do którego będzie się miło wracać. Najpopularniejszy w tej chwili jest styl skandynawski. To prosty, klasyczny wystrój, który uwielbia drewno i biel. Sprawia, że każdy pokój jest przytulny i przyjemnie spędza się w nim czas. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Meble w stylu skandynawskim

Popularność stylu skandynawskiego wynika z kilku rzeczy – po pierwsze, to styl, który stawia na światło. W Polsce jest go niemal tak mało, jak na dalszej północy, więc my także potrzebujemy jasnych wnętrz. Po drugie, w tej chwili coraz więcej się mówi o kwestii ochrony środowiska naturalnego. Człowiek chce być jak najbliżej natury i zadbać o nią.

W związku z tym wnętrze pełne zieleni, wykorzystujące naturalne materiały jest bardzo popularne. Meble w stylu skandynawskim to inwestycja na lata – na pewno nie wyjdą z mody i przez długi czas będą tak samo wygodne oraz funkcjonalne. 

Dekoracje odpowiednie do każdego wnętrza

Warto odwiedzić internetowy sklep meblowy i zainspirować się połączeniami widocznymi na zdjęciach. Styl skandynawski lubi dodatki, jednak muszą to być produkty o określonym charakterze. Warto postawić na proste ramki, wzorzyste poduszki, jasne oświetlenie, dodatki w kolorze białym, szarym, błękitnym, czy też w kolorach natury. Dekoracje mogą również mieć intensywne kolory, by wyróżniały się na jasnym, spokojnym tle. Projektanci czerpią też inspirację z przyrody, dlatego w takich wnętrzach można na przykład napotkać stojak w kształcie drzewa czy wieszaki jak gałęzie. 

Co jest ważne przy budowie domu? Previous post Co jest ważne przy budowie domu?
Ekologicznie, czyli jak? Next post Ekologicznie, czyli jak?