Pierwsza kąpiel noworodka

Dziecko w wanience

Pierwsza kąpiel noworodka to ogromne wydarzenie, którego wielu świeżo upieczonych rodziców naprawdę się obawia. Tymczasem odpowiednie przygotowanie sprawi, że pierwsza kąpiel noworodka będzie pełna doskonałej zabawy i autentycznej radości z kontaktu z maluchem. O czym pamiętać, przygotowując pierwszą kąpiel noworodka? Spróbujemy udzielić kilka przydatnych rad.

Przede wszystkim spokój

Nerwowa atmosfera nie pomaga w niczym. Pierwsza kąpiel noworodka nie jest w tym żadnym wyjątkiem. Zanim zaczniemy myć naszego malucha warto w związku z tym wziąć kilka głębokich wdechów, które pomogą się wyciszyć. UWAGA: dziecko odczuwa nasze nastawienie. Jeśli więc my będziemy zdenerwowani i spięci, maluch zacznie czuć się tak samo. Kąpiel może wówczas mieć naprawdę trudny przebieg, a tego nie chce przecież żaden rodzic.

Współpraca

Dobrym rozwiązaniem w przypadku pierwszej kąpieli noworodka jest współdziałanie rodziców. Współpraca zacieśnia więź między rodzicami, ale pomaga również budować więź z maluchem.

Odpowiednie przygotowanie

Pierwsza kąpiel noworodka musi być odpowiednia przygotowana. Należy wcześniej przyszykować ręcznik, kosmetyki, a także wszystko inne, co będzie nam potrzebne. Wpłynie to na spokój rodziców, a także znacznie ułatwi kąpiel.

Pierwsza kąpiel noworodka nie musi być trudna. Warto pamiętać o naszych wskazówkach, a z pewnością nie będzie ona wydarzeniem trudnym. Do pierwszej kąpieli warto podejść z pozytywnym nastawieniem, a będzie ona mile wspominana przez kolejne lata życia malucha.

Błyskotliwe koszulki z nadrukiem słowiańskim Previous post Błyskotliwe koszulki z nadrukiem słowiańskim
Obiekty przemysłowe – najważniejsze elementy Next post Obiekty przemysłowe – najważniejsze elementy