Materiał lepszy od szyby i pleksiglasu

Materiał lepszy od szyby i pleksiglasu

Płyty poliwęglanowe, bo o nich mowa, już od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem wypierają z rynku szkło oraz pleksiglas. Bardzo często określane są mianem bezpiecznego szkła. Nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak samo jak atmosferyczne, ale i po uszkodzeniu nie rozsypują się  w ostre kawałki, które mogłyby zagrozić zdrowiu człowieka.

Właśnie z tego powodu poliwęglan na wymiar znalazł zastosowanie w wielu branżach, a w tym w budownictwie oraz zakładach wytwarzających wysokiej jakości produkty. Które z jego właściwości zostały docenione najbardziej? O tym dowiesz się z niniejszego wpisu! 

Wysoka odporność na różnorodne uszkodzenia 

Z wielką łatwością płyty poliwęglanowe stawią czoła zarówno ciężkim warunkom atmosferycznym, jak i uszkodzeniom mechanicznym, a w tym: obtarciom, zarysowaniom, silnym uderzeniom, czy też wysokiej różnicy ciśnień. Z tego powodu poliwęglan lity, jak i powszechny poliwęglan komorowy, znajdują wysokie zastosowanie w budownictwie. Używa się ich jako przeszkleń funkcjonujących w przestrzeni publicznej. Obecne są one w wielu obiektach sportowych, dworcach, szklarniach, czy nawet w wysokich wieżowcach. 

Szybka i łatwa obróbka 

Poliwęglan dostępny na wymiar doceniany jest również za to, że w bardzo łatwy sposób poddaje się wszelkim obróbką, dzięki czemu można uzyskać wiele różnorodnych kształtów. Jest również lekki oraz sztywny, dzięki czemu bez większych problemów się go montuje. 

Zastosowanie u osób prywatnych

Płytami poliwęglanowymi interesują się zarówno duże firmy oraz przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne, przeprowadzające remonty na swoich posesjach. Często decydują się one na zakup poliwęglanu komorowego. Jest on tańszym odpowiednikiem poliwęglanu litego, jednak tak samo dobrze spełnia swoje zadanie. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym świetnie spisuje się w konstrukcjach szklarni, chętnie używany jest do budowania wiat oraz zadaszeń.

Hala - jak uniknąć przepłacenia Previous post Hala – jak uniknąć przepłacenia
Jakie meble do salonu - poradnik Next post Jakie meble do salonu – poradnik